ВПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ ІР-ТЕЛЕФОНІЇ

У 2007 році розпочалася реалізація проекту з впровадження технологій IP-телефонії в роботу органів влади області. На першому етапі проекту до системи було підключено низку керівників структурних підрозділів облдержадміністрації та всіх голів райдержадміністрацій та районних рад області.

Використання комп’ютерної мережі для здійснення дзвінків дозволило підвищити надійність і безпеку з’єднання – всі дзвінки здійснюються використовуючи технологію шифрованих VPN-тунелів, тобто, можливість зовнішнього проникнення або прослуховування на етапі передачі даних виключена.

IP-телефонія – це технологія, яка забезпечує голосовий зв’язок по мережах передачі даних. Іншими словами, IP-телефонія дає можливість здійснювати міжміські і міжнародні дзвінки через Інтернет або іншу IP-мережу в режимі реального часу. Заміна стандартного телефонного зв’язку на VoIP дає низку переваг.

На другому етапі проекту у 2009 році почали збільшуватися кількість абонентів сервісу ІР-телефонії, так співробітники райрад і райдержадміністрацій отримали можливість здійснювати дзвінки безкоштовно  як між собою, так і на міські номери м. Одеси. Оскільки оплата за будь-який дзвінок з області в місто і назад йде за звичайним «внутрі міським» тарифом, районні державні структури отримали можливість суттєво економити при дзвінках по області.

Можливість гнучкої настройки номерних планів, утримання дзвінка, перенаправлення виклику, конференції, очікування виклику, підключення до розмови, моніторинг і т.д. дозволяє налаштувати систему IP-телефонії для комфортної роботи в самих різних варіантах використання.

У даний час можлива кількість абонентів сервісу IP-телефонії становить 618 користувачів.

Подальше впровадження та розширення IP-мережі дозволить повністю відмовитися від міжміських дзвінків, що істотно позначиться на економії коштів на переговорах і в найближчому майбутньому дозволить повністю відмовитися від звичайної телефонії.