ЕЛЕКТРОННІ АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ

Сьогодні в м. Одеса та Одеській області реалізується низка заходів щодо створення ефективних механізмів надання адміністративних послуг населенню із застосуванням сучасних інформаційних технологій.

Так, у 2012 році спільно з Департаментом економічного розвитку і торгівлі  облдержадміністрації на базі управління надання адміністративних послуг Одеської міської ради було відпрацьовано механізми надання 16 адміністративних послуг за принципом «Єдиного вікна», що дозволило не тільки економити папірці, але і у найкоротші терміни передавати отриману інформацію на розгляд, відстежуват и стан виконання та зменшувати кількість ітерацій що входить до алгоритму надання послуги.

У 2013 році Одеська обласна державна адміністрація реалізувала проект зі створення ефективних інструментів електронної взаємодії між громадянами та державними установами регіону при наданні адміністративних послуг.

Спільний проект «Електронне урядування-2013» реалізовувався Національною Академією державного управління при Президентові України, Луганською та Вінницькою міськими радами, Одеською та Волинською обласними державними адміністраціями при фінансовій підтримці Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Проект був зареєстрований Міністерством економічного розвитку та торгівлі України від 21.10.2013 року за № 3200272, бенефіціаром якого виступила Одеська обласна державна адміністрація.

В ході реалізації проекту експертами спільно з фахівцями Департаменту економічного розвитку та торгівлі облдержадміністрації було здійснено наступні заходи:

  • проведено інвентаризацію адміністративних послуг та аналіз можливостей їх переведення в електронну форму надання;
  • розроблено програмні компоненти інтерактивного веб- порталу органів виконавчої влади Одеської області для надання електронних адміністративних послуг;
  • проведено інтеграцію механізмів визначення особи за допомогою електронного цифрового підпису при наданні електронних адміністративних послуг через мережу Інтернет;
  • розроблені механізми інтеграції веб-порталу з системою електронного документообігу органів влади;
  • відпрацьовано електронну взаємодію з базами даних органів влади, які володіють інформацією необхідною для надання адміністративних послуг.

Всі завдання, які ставилися  на початку проекту були повністю реалізовані, а головним результатом проекту можна вважати створення регіонального веб-порталу з надання адміністративних послуг в електронній формі. Завдяки такому віртуальному ресурсу громадяни та підприємці Одеської області зможуть безперешкодно отримувати державні адміністративні послуги через мережу Інтернет, що повинно підвищити рівень відкритості та прозорості діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, зекономити час та матеріальні ресурси, зменшити бюрократичну та корупційну складові процесу надання послуг.