ІНФОРМАЦІЙНО – ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНА МЕРЕЖА ОРГАНІВ ВЛАДИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Починаючи з 1998 року, КП «Обласний інформаційно-аналітичний центр» почало будівництво локально – обчислювальної мережі, яка об’єднувала комп’ютери підрозділів облдержадміністрації та обласної ради. В перший рік було змонтовано 37 робочих місць. З кожним роком кількість підключень збільшувалась і сьогодні складає 1040 користувачів.

Наступним кроком стала розбудова єдиної інформаційно – телекомунікаційної системи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Одеської області, яка призначалася для об’єднання облдержадміністрації та райдержадміністрацій у єдиному інформаційному просторі. Підключення здійснювались за технологією Dial-Up з використанням телефонної мережі загального користування, а швидкість з’єднання дорівнювала 28,8Кб/с.

У 2006 році завдяки розвитку технологій та мережі Інтернет віддалені територіальні підрозділи обласної державної адміністрації, райдержадміністрації та районні ради були підключені до центральної локально – обчислювальної мережі за технологією ADSL, а швидкість з’єднання дорівнювала 128Кб/с. Впродовж 2007 року швидкість  було збільшено до 2Мб/с.

Сьогодні всі райдержадміністрації та районні ради підключено до інформаційно – телекомунікаційної мережі органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Одеської області за допомогою оптоволоконних каналів зв’язку. Загальна кількість користувачів перевищує 1500.

Завдяки інформаційно – телекомунікаційній мережі користувачі на своїх місцях можуть отримувати доступ до таких сервісів як:

–         глобальна мережа Інтернет;

–         електронна пошта;

–         нормативно-правова база Ліга-Закон;

–         система інформаційно-аналітичного забезпечення;

–         геоінформаційна система;

–         системи електронного документообігу;

–         персональні сховища даних;

–         система ІР-телефонії.